Citat:
Ursprungligen postat av
Capcom.
Inställningen mot honom har mjuknat. De tycker synd om honom. Finns ingenting att tycka synd om. Han har dragit ner ett respekterat ämbete i gyttjan.
Med det sagt är det underhållande när Biden gör honom sällskap i deras första debatt för tre år sedan

Trump-hatare är hjärnskadade.
Är det inte Trump-hatare/democrats i USA som har "dragit ner ett respekterat ämbete i gyttjan?" De visade ju noll respekt, och attackerade honom som sjuka rabies-djur i alla fyra åren. Tror du det ökade respekten för en president att de skriver om honom som "demoniska sopor" i fyra år, i praktiken varje dag?
Media och andra Trumphatare "drog ner ett respekterat ämbete i gyttjan," och det var de som stod för allt detta polariserande och splittrande också. Det var de som varken respekterade president-embetet eller demokratin och demokratiska val.