Citat:
Ursprungligen postat av
TomSowell
Nej "hasse" han försökte dock först rädda Hunter från straff genom den kollapsade pleadealen. Men det här vet du förstås redan?
Ja, vi vet om att Hunter tackade nej till plea dealen, det är ju därför det blev rättegång
Citat:
Ursprungligen postat av
TomSowell
Materialet på laptopen kompromenterar Joe Biden för korruption. Därför är det viktigt att laptopen nu är bekräftad äkta. Bilderna på hans degenerade avskräde till son är irrelevanta.
Ja, vi vet att Hunter fått betala tillbaka pengar, men vad är problemet med det för dig?
Citat:
Ursprungligen postat av
Pelle000
Äntligen! Media tycker så synd Biden nu! Hade de varit nån av Trumps söner hade median varit lite annorlunda.
Rösta på ett parti som inte kan definiera vad en kvinna är är så förståndshandikappat. Ni anti-Trumpers vet ju inte vad som händer där i USA när ni hämtar er info från Schipsted och Bonniers journalister, cnn samt The wiew.
Hade dom äckliga globalists svinen som vill bli mäktigare och rikare accepterat Trump hade median inte skrivit så mycket skit dom gör och ni anti-Trumpers hade även följt den åsikten etablerade median hade leverat som ni alltid gör. NPC.
Tycker media synd om Hunter, jaha?
Varför då?
Hur är man antitrumper och säger att Hunter är dömd för brott och förtjänar det pga han var så korkad att lämna laptoppen till sitt öde hos en renoveringsfirma.
Annars finns det ingen större globalist än donlads, antar det är hen du är arg på där då och globalister.
Citat:
Ursprungligen postat av
Slutaljugnubog
Hunter Biden kommer troligvis dömas till villkorligt och leva gott i alla dina dagar. Det är presidentens son vi talar om. Detta hade aldrig skett om inte Trump blivit åtalad tror jag. Förut sköttes saker snyggt men världen blir mer och mer smutsig. Men i denna pajkastning ligger Joe efter med sin patetiska son och sin demens.
Återstår att det hur valet går. Shitshowen har bara börjat.
Vad är det för dömas till villkorligt, det är ju också donalds mest troliga straff.
Och varför skulle inte hunter leva gott i alla sina dagar oavsett för?
Såklart att hunter får ta ansvar för sina brott oavsett donalds, då det är bara Hunter som kan ta ansvar för sina brott, så väl som det är bara donalds som kan ta ansvar för sina brott.
Citat:
Ursprungligen postat av
DRAVKCAB
Jag tror nog att det känns skönt för Joe B att Hunter fortsättningsvis är i säkert förvar för fortsatta eskapader vid sitt troliga fängelsestraff även om det inte ser bra ut att ens barn numera är en convicted fellon och internerad.
Tänk om man efter valet kan ta ett snack med Hunter och snickra ihop en uppgörelse så att vi kan få lite klarhet i Bidenklanens miljoninkomster?
Jag ser en potential för en rejäl popcorn fest i ankommande. Vi får hoppas att Hunter inte blir självmördad som Mr Epstein.
Huset med Comer, Jordan och andra har ju redan gått igenom "dessa" och nu försöker låtsas om att de aldrig har velat starta en impeachment.
Det är skoj att du har popcorn för lagens gång, men varför inte pop corn för donalds dom?, men en för hunter ska det vara pop corn.
Gäller inte lagen alla?