Citat:
Ursprungligen postat av
reaplan
Glöm allt med klippor och hav. Män i den ålder säger inte att de ska gå en promenad mitt på dagen och går och badar/dränker sig istället. Eller lämnar en stig och faller/hoppar ner för en klippa. För det hade han likväl kunnat haft mobilen med sig.
Något är rejält fel här. Han var på stranden med ett annat par - påstås det. Det är väl de som säger att mobilen blev kvar där. Jag sätter min peng på någon form av sexuell aktivitet med det paret som har lett till hans död. BDSM-inslag som lett till kvävning är mer troligt än en hjärtinfarkt då det sistnämnda inte skulle ha röjts undan. Husrannsakan av parets bostad? Mobiltömningar?
Citerar mig själv. Ni gör det för krångligt. Kombinationen av att "glömma" mobilen och försvinna säger allt. Polisen har sagt att det inte är en svår vandring. Utan något folk gör varje dag, utan att det händer något.
Skulle han ha tagit livet av sig så hade han bara förlorat på att lämna mobilen och kunna dra igång ett letande tidigare. Tror ni att hans fru skulle ha triangulerat honom?

Tänk efter, varför skulle han ha lämnat den för att ta livet av sig?
Detta är ett SOLKLART fall av någon som ska knulla snett och sedan skiter det sig. Kolla även in bilderna på honom. Det fullkomligen skriker stjärtgosse om honom!