Citat:
Ursprungligen postat av
Prepper
Jag tycker att män borde försöka komma i en bättre sits.
Om man ser män som en grupp så verkar de gå sämre för den.
- Uruselt propaganda-läge , kvinnor har de viktigaste posterna inom propaganda.
- Politiker prioriterar inte män ,utan politiker prioriterar män när det gynnar kvinnor.
- Män vet ej hur de ska förbättra sin position.
Björn-debatten är ett exempel.
Ett annat 4B
Män behöver nu verkligen tänka ut något som gynnar dem och det är inte att gnälla på kvinnor.
allting som går dåligt för men orkestreras av feministerna. det går inte att vinna i livet för allt saboteras för dig.
pallar inte slänga upp studier som hororna ändå ignorerar. men alla män har bättre resultat i nationella men får sämre betyg. feminist lärare saboterar dig som barn. du nekas arbeten och utbildningar för att kvotera in kvinnor. du får inte bra lönade jobb för du ska skattas sönder för att kvinnors ska få räkmacka jobb. mäns psykiska besvär förnekas och förlöjligas det finns ingen terapi. alla dina sociala utmaningar helt förminskas. medans tjejer bara glider igenom livet på räkmacka efter räkmacka som du skattas för. även om är 10 gånger bättre än en tjej så vinner hon bara på sin offerkofta.
män uttsätts mer för kemiska störningar vi är mycket känsligare mot plastkemikalier som stör testosteronet än vad kvinnor är från xenoöstrogen.
män har mycket högre krav på sig i utseende än kvinnor.
män kan inte bara sminka sig eller ta filter för att bli 2 meter och trustfund baby.
män måste hoppa över 1000 hinder mer än kvinnor och konstant attackeras av dom för det.
allt bara avfärdas för att någon meme kille som elonmusk är rik och du jämförs mot honom.
sen är det 100 gånger större chans att du som man rånas eller misshandlas idag än vad det är för en kvinna att bli våldtagen. feministhorornas egna statistik säger alla våldtäkter sker hemma i deras säng av killarna dom bjuder över. men som vanligt viskvaskas statistisk hur som helst beroende på deras känslor. finns inga tjejer som skjuts det är bara män inga tjejer som förnedringsrånas o skändbegravs levande bara män.