När han berättade historien så sade han inget om grabbarnas ålder. Han nämnde bara att tjejen var 15 år gammal (säkert en ren slump att hon påstods vara exakt i byxmyndighetsåldern...). När han sen fick massa kritik så började han påstå att han och polarna bara varit smågrabbar.
Du verkar utesluta att det kan ha varit D*gge och hans polare som blev utnyttjade av den nästan dubbelt så gamla tjejen?
Han gjorde bort sitt karriär Klart man ska tänka sig för vad man säger i dagens samhälle.
Och dessa killar är ju inte medias ögongodis direkt, de var tidigare grovt kriminella
Det är verkligen intressant hur hur vissa i tråden väljer att fritt tolka och avfärda delar av Dogges berättelse. Då kan man ju lika gärna tolka allt som man själv vill och helt vända på samtliga delar i hans berättelse som kön, ålder, tidpunkt etc.
Det var troligen ingen tjej i tältet, det var en vuxen man i 30 årsåldern. Det var förövrigt inget tält, det var en liten stuga gjord av pepparkakor och choklad. Dogge och hans kompisar var inte 7-8 år, dom var snarare 3-4 år. Det var inte dom som tjatade på mannen, det var mannen som tjatade på dom. Det var inte en pappa som misshandlade deras kompis, det var mannens pojkvän som upptäckte vad som hände och var avundsjuk. Det var förövrigt ingen misshandel, det var snarare...
Jaja.. Ni fattar.
Sjukt hur en man utsatt för sexuellt övergrepp nu blir angripen och avbokad för sin historia.
Problemet är inte vad som hände när han var i 7-års åldern, utan hur han reagerar och tolkar det idag.
Kommentarer som "Ett roligt minne", "Hon var lite lätt på foten", "Minns med glädje" kan störa vem som helst. Vilken 7-åring kan avgöra om en tjej är "lätt på foten"? Men man får inte glömma att han var ett barn. Det finns andra kändisar som gjort värre saker mot mindreåriga när dom ändå var i 25-års åldern. Varför inte granska det? Där skall det mörkas och glömmas. Hur mår tjejerna idag?
Nej men att hon glatt hade sex med 5 andra killar gör det. Nej det är inte självklart att det är en efterhandskonstruktion.
Du tror att "nej jag vill inte" innebär glatt sex?
Okej, vad har du för bra förklaring till varför han skulle utelämna den mest anmärkningsvärda detaljen i hela historien, och först nämna åldersskillnaden som ett försvar när han blev konfronterad?
fattar ni inte att han inte var 8 han va i samma ålder.
Hennes farsa bröt ju armen på killen som satte på henne som redan hade ett brutet ben skulle han göra det på en 8 åring menar ni.
Rätt åt han, pappan skyddade sin dotter 👌🏼 så det ska vara. Sen tror jag att han ljuger om 8 år - han vill garanterat göra sig till offret.