Citat:
Ursprungligen postat av
bottenpaflaskan
Det jag menade var; absolut att han kan ljuga för grannen för att mörka, men vara så noga med att mörka att han tom söker på en resrutt han inte har för avsikt att köra ifall nån skulle sökhistoriken?
Nej, det känns inte logiskt.
Där av tror jag att hans plan kvällen före avfärd inte var att köra mot Stockholm.
Läst in mej på ett stort antal av dina inlägg i denna tråd, minst sagt imponerand av ditt engagemang, all heder åt dej!
Återgår till Terjes planering av rutt, om nu denna försäljare vilken sagt att Terje skulle till Kanada är sanningsenlig faller väl tesen om att Terje inte visste att han skulle till Sthlm först, eller?
En annan sak som jag funderar på är pengarna Terje gav bort, när skedde det?
(Kan även hålla med dej om att fallet har vissa likheter med "Carola" utanför Skellefteå, vilket jag nästan är säker på var ett brott och inte ett självmord/självförvållat som Polisen stängde boken med.)