Citat:
Ursprungligen postat av
Mistyarrow
Min tjej var otrogen och låg med en annan kille och nu vill hon ha mig tillbaka! Men hur ska jag kunna gå i hans kukspår när hon gjort så? Känns lite äckligt att knulla henne nu är hon krossat mitt hjärta och haft en annan kuk i sig! Det är inte längre samma känsla som det var förut! Jag ser inte tjejer som horor normalt sett men detta känns äckligt!
Citat:
Ursprungligen postat av
Mistyarrow
Men hon älskar ju mig och jag älskar henne! Jag tror hon blev desperat för att jag höll min kant och inte var påflugen! Hon gav mig signaler men jag förstog inte dom. Nu jag vet bättre men nu är det försent kanske!? Jag vet inte hur jag ska förhålla mig till detta och nu vill hon ha mig tillbaka!
Citat:
Ursprungligen postat av
Mistyarrow
Det hanslar inte bara om sex utan mera om att hon haft en annan kile mellan sian ben och hur hon troligen jämför oss.
Citat:
Ursprungligen postat av
Mistyarrow
Grejen är så här att om jag tar henne tillbaka kan det resultera i att jag ser henne som en knulldocka i latex! Alltså det blir inget känslomässigt utan jag kommer hålla henne på en arms avstånd för jag kan vinna henne en dag och nästa dag drar hon med en kille i ferrari!
Citat:
Ursprungligen postat av
Mistyarrow
Jisses! Är det ens möljigt att gå tillbaka till en tjej som varit otrogen? Tänker lite på filmen oanständigt förslag!
Du behöver inse ett par saker TS. Du kan aldrig äga en annan människa. Livet är fullt av risker och du kan aldrig fullt ut lita på någon. Du älskar heller inte henne och hon älskar inte dig. Det är BS från er båda två. Förändring börjar med ärlighet och du ljuger för dig själv och det gör hon med och därmed ljuger ni också för varandra. Det går inte att ha en bra relation när båda eller en av parterna beter sig så.
Jag tycker också att du verkar lite naiv i din inställning till relationer och sex. Jag utgår från att hon inte var oskuld när ni träffades så vad en till kuk i henne skulle göra för skillnad förstår jag inte. Det här inte heller där det stora problemet är utan det är dina känslor kring det som har inträffat, dvs sveket hon utsatt dig för. Kommer du någonsin att genuint kunna förlåta det? Om inte, då ska du gå vidare. Få personer klarar av att göra det. Utifrån vad du skriver är jag tveksam till att du är en av dem.
Jag tycker också att du verkar omogen med dina tankar kring att hon jämför dig och den andre. Människor gör jämförelser hela tiden och vad är det som säger att du kommer ut sämst i den jämförelsen? Bygg upp ditt självförtroende. Arbeta på att bli bättre och bättre.
// CC