Citat:
Ursprungligen postat av
Inta-msinoiS
Han påstår att han haft en dotter som dog i hjärtsjukdom som bebis, och därför saknar att ha en dotter och därför har ett filippinskt barn. "Inget sexuellt, bara kramats". Han vill även vara snäll och därför kladdar på henne... Nä, detta känns som en ren lögn hela historian (han hade svårt att komma på infon då han tittar uppåt och funderar länge innan han säger "en bebis". Detta är en stor red-flag. Han har blivit dömd för barnpornografi m.m. Bästa vore att hitta FUP:en.
Undrar hur många offer denna vidriga pedofil har på sitt samvete.
#351
Ja, har man förlorat ett barn så har man nog stenkoll på hur gammalt barnet var när det hände.
Påminner annars om migrän-martin som också förlorade ett barn (på riktigt).
Känns som att polisen inte kommer göra ett dugg. Jag spekulerar vilt här men det finns ju inga konkreta bevis för vad han ska göra. Alla förstår ju såklart, men det krävs nog mer handfasta bevis för att polisen ska få stoppa honom. Så jag kan mycket väl se framför mig hur gränspolisen på Arlanda inte har mandat att hindra honom från att resa. Det är trots allt svensk byråkrati vi har att göra med. Hoppas såklart att jag har fel, vilket jag mycket väl kan ha.
Kan det finnas en poäng med att kontakta flygbolaget? Flygbolag brukar ju kunna hindra folk från att flyga utifrån alla möjliga orsaker. Åtminstone i USA kan kaptenen kasta av passagerare för i princip vad som helst. De tycks inte vara lika bundna av byråkrati som myndigheterna är.