Citat:
Ursprungligen postat av
jimmytheone
Undra om pappan och Mamman till Johanna är nöjd över sin psykopat till dotter . Nu planerade hon ta personal som gisslan för att rymma. Det är inte första gången hon ställt till det och hon har fått flera varningar för incidenter som hänt. Jag undrar kan man inte bara slänga in henne i isoleringscell och slänga bort nycklen. Vi skattebetalare ska fan inte behöva betala för en sån här människa
Ja, dessa föräldrar undrar man ju över. Hur har de kunnat skapa en så perverst toxisk miljö som präglad Johanna och Maja till två så djupt kriminella och extremt oempatiska individer.
Föräldrarna bär ansvaret och borde också in i isoleringen om det vore möjligt. Nu har de ju syskon. Som borde omhändertas (om de är omyndiga) för att slippa präglas av samma miljö. Om de inte redan är förlorade.
Tror i vilket fall vi kan konkludera att M och J aldrig någosin innebär annat än elände och kostnad för samhället.