Citat:
Ursprungligen postat av
Sidlinjen18
Är det inte nån sorts åldersgräns här?
Antingen är du bara helt slut i huvet, eller så är du ryss som försöker sprida propaganda. Alla som inte blundar och håller för öronen kan se vad den ryska armén går för, och den är riktigt sopig. Stor, men sopig. Ingen precision, ingen riktig tanke, bara förstöra allt som går att förstöra utan att sikta. Det är inte underligt att de kallas orcher här, det finns en hel del likheter.
Citerar dig,
Aningen offtopic.
Har en del att göra med ryssar ännu. Som jobbar internationellt.
Och det är otroligt stor skillnad på dem som sväljer ryskpropaganda (ryska nyheter) rakt av och de som även tar till sig nyheter ifrån resten av världen.
Första gruppen är fullständigt hjärntvättade och andra gruppen är rädda att diskutera saken för att de blir dömda, p.ga. Deras nationalitet. Oavsett att de är fullständigt oskyldiga till händelserna i Ukraina. Stor del av dem har inte varit till Ryssland på många år och vill inte dit i nuläget.
Det är samma fenomen som de som är motståndare mot 5G, Flat earth och replacement theory.
Deras sanning är enda sanningen allt annat BS och big tech, pharma etc.