Citat:
Ursprungligen postat av
rotesau
Intressant.
Det betyder att om idioterna i tråden som vägrar tro att mastsegment som inte är bultade ändå kan sitta ihop så hårt att hissen ändå kan fungera har rätt, så måste någon ha skruvat loss alla fyra bultarna under de tio minuter som gick från det att Vlad åkte med hissen tills olyckan inträffade.
Kanske kan idioterna i tråden äntligen börja inse att så knappast är fallet och att de kanske inte riktigt fattar så mycket som de tror att de fattar. Men jag lär inte hålla andan
Det hade varit intressant om de hade frågat Vlad om det fanns en grind på översta stannplanet när han åkte med hissen.
Men det betdyder också då att om informationen från ABCs regionchef är korrekt, så har hissen fungerat och använts till översta planet sedan tisdags förra veckan.