Citat:
Ursprungligen postat av
TorkelSnorkel
Jo, och jag har ingen aning om hur han är med pengar, men är han noggrann så är ett par tre hundra ändå en del.
Inte så mycket om man är 20 år och exempelvis ska på dejt innan sin kurs hos nån som bor i närheten man kanske sover över hos? Kanske träffats på nån app och inte vet varandras fulla namn, utan kanske smeknamn/användarnamn. Sen dyker han aldrig upp och hon tror att hon blivit ghostad.
Ska man generaliserar så brukar väl tjejen vanligare vara yngre än äldre. I nyheter och på facebook så är han överallt. Men hänger man inte där som yngre så kan det ju faktiskt gå en förbi..?
Sen är det inte skitkonstigt att en norr- eller västerbottning kör ut i en "snöstorm". Speciellt när man är ung och odödlig och kanske har investerat pengar i kursen eller känner plikt mot arbetsgivaren att genomföra vad de kanske kommit överens om..? Skulle vi aldrig köra när det snöar så skulle vi behövt börja jobba hemifrån, långt innan covid.
Nu spekulerar jag precis lika mycket som alla andra. Och vi har ju inte tillgång till jättemycket material som underlag för att lyckas pussla ihop en bild.
Finns det någon idé att försöka brainstorma hur vi kanske kan hjälpa istället? Flashback är ju ett forum för kreativitet om något.