Citat:
Ursprungligen postat av
Goteborgmedvind
Berätta exakt var i Palestinian menar du varit? Är Palestinien ett land enligt dig? Annars hur kan du vara där då ? Försök inte spela opartisk din lögnare
Tror du att jag berättar på ett internetforum exakt var jag varit? Nej palestina är ingen fungerande stat trots extremt mycket hjälp från både Israel och tyvärr även av vårt bistånd. Västbanken har någon form av potential att fungera, men Gaza är helt förlorat till extremism.
Jag spelar inte opartisk, ingen kan vara opartisk inför den extrema terror och det otroliga hat som palestinierna visar prov på. Gaza kunde med sitt läge och sina stränder vara någon form av semesterställe för rika människor från hela världen, men det enda man vill är att utrota Israel till varje pris.