Citat:
Ursprungligen postat av
Kaptagon
Det skulle inte gynna Israel att se en islamisering av väst. Tvärtom skulle det vara kontraproduktivt, eftersom ett väst där islam blir dominant troligtvis skulle vara fientligt inställt gentemot Israel. Det skulle kunna leda till minskat stöd och stora protester, liknande de vi ser idag när Israel genomför militära operationer i Gaza.
Islamiseringen av väst är för att kunna införa övervaknings- och kontrollsamhället där Israel drar i spakarna. Ett homogent fredligt och tryggt Europa hade varit svårare att korrumpera.
Varje gång judarna blir utsatta så stärks deras skydd och därav deras position i samhället. Tillslut är de untouchables.
För varje terrordåd kommer vi närmare en fascistisk dystopi. I den dystopin är planen att judarna ska styra över en blandad massa som aldrig kan bygga gemenskap eller gemensamma naturliga ledare.