Nu börjar morsor och farsor till gängkriminella att få betala för att de inte uppfostrade sina ungar bättre.
Ja dålig föräldrakontroll. Men de haft det bra . Mamman till Räven visste vad hon gjorde sen.. hon är lika medskysldig som tvättat pengar från knark mm. Hon vet precis vad sonen gjport och gör men inga hämningar och spelar oskyldig utåt mot omgivningen
Vet ingenting egentligen. Läste häromdagen att hon varit gift 2-3 ggr. RM är tydligen son i första äktenskapet, men som sagt är inte påläst.
Ok jag förstår. Tack ändå för intressant information. Så ett eller flera barn med en kurd först... sen kanske fler halvsyskon.... ja ja.. här var det tydligen ok att vara "lättfotad" ..
Åh Tack.. svenskt efternamn? Kommer Majid från pappan? var är han då? Inte inblandad också?
Jo också inblandad. ”Till sin hjälp har han även haft sina båda föräldrar. I februari 2021 dömdes de båda för penningtvätt, senare skärpte hovrätten straffet för mamman Pari Lindblom Saleh”.
”Även hos pappan hittades stora summor i kontanter vilka han inte kunnat spar ihop på sin knappa inkomst i forma av bostadsbidrag och pension från Irak. Det gick inte att bevisa att de varit inblandade i själva narkotikahandeln och de firades på för narkotikabrott.
Ok jag förstår. Tack ändå för intressant information. Så ett eller flera barn med en kurd först... sen kanske fler halvsyskon.... ja ja.. här var det tydligen ok att vara "lättfotad" ..
Förvånar mig faktiskt att ingen hypernörd därute har gjort släktträd och kartor och diagram över gängkriminaliteten än. Ett interaktivt register så vi vanliga, nyfikna idioter kan få en överblick och insikt i hur allting hänger ihop!