Citat:
Ursprungligen postat av
HemligaBrev
Ja, fast för de kriminella spelar det ju ingen roll om det slinker med några utomstående i mordvågen.... lite svinn får man ta, gissar jag att de tänker.
Jag vill fly. Jag bor nära några av adresserna på listan.
Citerat från FUP sid 116.
"3.1 ”Att brösta en fyra för att bli en hundragubbe”
I norra Stockholm fanns ett uttryck ”Att brösta en fyra för att bli en hundragubbe” Det betyder att man är beredd att sitt fyra års sluten ungdomsvård för mord för att bli en hundragubbe, dvs få den statusen i nätverket."
Med andra ord så är det helt sjukt vad egentligen pågår bland dessa individer, det är verkligen så man blir äcklad. Nackskott på dessa individer borde vara lagrätt av polis att utföra, kanske kan man då stävja en del av vansinnet. Men, nej i Svearike ska man vurma för de kriminella, pensionärer som slitit hela livet har det fan värre än dessa "as" när de åker in på löjligt låga straff som de sitter av på kåken.