Citat:
Ursprungligen postat av
madnesstookthem
SÄPO/NCT och svenska terrorforskare tror att det verkliga hotet kommer utifrån. Vätränade terrorister med stor kapacitet. Att någon hittar på något innanför är givetvis inte uteslutet men man befarar attentat i den högre internationella skolan. Om man är retarderad eller inte efter den teorin låter jag dock vara osagt. Det återstår att se.
Yepp, förmodligen har någon terrorcell i Tyskland, Frankrike eller något annat europeiskt land aktiverats. underrättelsetjänsten kan se ökad kommunikation bland islamister….
En terrorcell har nog börjat röra sig mot Danmark/Sverige. Frågan är om hur avancerat det blir, jag gissar på att det kommer vara en grupp som går loss med köttknivar eller så snor de en lastbil och maxar in den i en folkmassa.