Citat:
Ursprungligen postat av
jontepsg
Men jag tror Leicester kommer göra en Sunderland-resa rakt ner till div 3.
Citat:
Ursprungligen postat av
Beaver14
Är det något lag som satsar och har ekonomi?
Har också en känsla av att Leicester får det svårt. Man tappar Maddison och Barnes, och måste hitta ett nytt spel efter att ha sparkat Rodgers. Problemet är väl att man byggt mycket av taktiken på Vardy med snabba omställningar. Hans bäst-före-datum har väl tyvärr gått ut och jag tror man kommer att leta förgäves efter en "remedy". Blir ett bottenlag.
Rykten säger att Leeds får nya ägare(?) och det kanske innebär att mer pengar pumpas in. Vilket inte automatiskt innebär framgång. Måste säga att jag saknar Bielsas hyper-Klopp-spel vilket garanterade underhållning och mål, Leeds har inte heller förvaltat PL-tiden väl. Slåss nog om positivt kval.
Ärligt talat har jag inte nån vidare koll, men kommer att se betydligt fler matcher i år på Viaplay i och med att Ipswich gått upp. För dom tror jag att det blir en mittenplacering.
Utan att veta för mycket i dagsläget så säger jag väl Boro som seriesegrare?