Citat:
Ursprungligen postat av
Per-Automatik
Har de inte bättre saker att syssla med i kongressen?
Tja, prylarna i luften hotar ju amerikansk flygsäkerhet påstår man. Man blev ju alldeles till sig över en Kinesisk väderballong nyligen så det är väl inte underligt att dom hoppar högt nu där på andra sidan pölen.
Det kanske blir intressant men startfältet med "bevis" verkar tunt. Kanske man tar upp förhörsprogrammet och videon med utomjordingen som nu många sväljer med hull och hår. Då lämnar jag för det var så uppenbart konstruerat.
He’s EXPOSING the secret alien interrogation program / Redacted w Clayton Morris
https://youtu.be/tIHgFr6DTvs
Jag gillar Redacted med då det gäller UFO:n blir Clayton ibland lite väl upphetsad och det är nog tur han har Natalie som är lite mer skeptiskt vid sin sida.
Jag är öppen för allt möjligt underligt och tycker det är bra att USA:s representanthus försöker gräva i fenomenen. Men med åren så har även jag blivit mer skeptiskt och just det här verkar mer vara en amerikansk psyops där man leker med politiker och omvärlden. Men jag kan ha fel.