Du vet knappast vilka områden som behövs spärras av och varför. Man kan spärra av flera platser av många skäl, att personer varit där innan och efter skottlossningen, att det är flera brottsplatser och annat. Lär dig svenska.
Nej det har skett på den sidan av gatan där de spärrade av. Det står Valsätra i artikeln, inte Gottsunda. August södermans väg är Gottsunda. Där de har spärrat av är Valsätra. Du har aldrig varit i området så knip igen.
__________________
Senast redigerad av sodermalm12 2023-07-16 kl. 19:19.
Nej det har skett på den sidan av gatan där de spärrade av. Det står Valsätra i artikeln, inte Gottsunda. August södermans väg är Gottsunda. Där de har spärrat av är Valsätra. Lär dig svenska (vad nu det har med saken att göra). Du har aldrig varit i området så knip igen.
Jag har varit i många områden och så även detta. Det spärras ofta av på flera platser då personer kan ha befunnit sig där innan och efter en skottlossning. Att man hittar spår på flera platser. Att man har alternativa brottsplatser med mera. Knip igen brödfittan.
Jag har varit i många områden och så även detta. Det spärras ofta av på flera platser då personer kan ha befunnit sig där innan och efter en skottlossning. Att man hittar spår på flera platser. Att man har alternativa brottsplatser med mera. Knip igen brödfittan.
Du har inte varit där tillräckligt för att veta vad som är Gottsunda och vad som är Valsätra. Så knip igen bara så du inte skämmer ut dig själv mer. De spärrade inte av nån "alternativ brottsplats" din dumfan.
Tog dom alltså sig själva till sjukhuset för egen maskin?
Då kan dom knappast vara allvarligt skadade
Troligen inte så allvarligt med tanke på omständigheterna att dom var vakna och talbara med mera och hade kommit in utan ambulans. Men man vet aldrig, kan ju förvärras just på grund av dåligt omdöme med kraftig blödning eller inre skada. Saker kan förvärras snabbt.