Citat:
Ursprungligen postat av
Ali-Ahmed-Ghanem
Ska jag dra några slutsatser så har Ryssland gått till en förkrossande seger i både Mariupol och Bakhmut och de få dagar den ukrainska storoffensiven varit igång så har man slagit ut massor av Ukrainas finest med sina nya leksaker från NATO. Ukraina skulle upphöra att fungera i morgon om stödet från väst upphörde idag.
Det är faktiskt den objektiva verkligheten för de bibehållen kognitiv förmåga och ögon att se med.
1. Förkrossande? Baserat på vad?? Du har inte en aning, ärligt talat. Det har ingen av oss. Har du några faktiska siffror?
Men att du vill sprida ditt narrativ oförtrutet, oavsett vad du vet. Det, säger en hel del om dig och ditt manus.
2. Massor? Inte heller här har du några fakta, för massor.
Men återigen, du spammar med din skit. Utan att veta ett jävla skit.
3. Bahkmut. Prigozin har sagt att han förlorat massor av folk. Har du några källor på vad han säger, eller vad Ukraina har förlorat? Nej det har du inte.
Men du sitter och fortsätter med ditt ljugande
Sedan....

pucko.
Vad hände i september i Karhkiv?
Vad hände i november, i Kherson?
Inte ska vi låta sådan små detaljer störa din fina bild.