Citat:
Ursprungligen postat av
slö
Objektiva ryska förhavande klår de flesta myter och hittepå.
Bevisligen inte, eftersom aggressionen fortsätter.
Citat:
De har verkligen uppfunnit ett helt eget unikt sätt att "kriga" på, som att de medvetet kombinerar flera kända och historiska misstag i en och samma situation.
Det är och förblir häpnaddsveckande....
Som om de hade letat upp alla svagheter hos Ryssland, destillerat dem och multiplicerat dem med flera miljoner, och därefter skickat dem för att strida. Att det inte är imponerande resultat är inte särskilt förvånande. Som att försöka göra en mycket darrhänt människa till kirurg.
Citat:
Håll dig till objektiv verklighet så spelar det ju ingen roll. Tänk på att det i ryssland är förbjudet att raportera objektivt.
Finns väldigt många sätt att kringgå det, särskilt i vår digitala värld. Ryssar har dessutom tillgång till utländsk media, och dessa följer inte inte rysk lag.
Citat:
Patetiska, misslyckad och har bara sina egna känslor att tillföra...
Patetisk och misslyckad, men inte känslostyrd (även om ingen är fri från känslor).
Citat:
Ursprungligen postat av
Himmalajja
Varför försöker inte Ukraina förneka det om det är lögn?
Det är bra om Ryssland har felaktig information. Ju mindre korrekt och pålitlig information de har desto bättre.