Citat:
Ursprungligen postat av
Scrip7
Man behöver inte annonsera för att marknadsföra. Speciellt inte när man får det gratis från alla som vill visa sig goda och tala om hur duktiga de är som kör Tesla. Musk har gjort det väldigt bra att bygga upp varumärket.
Att du är inne på en tredje Tesla säger inte särskilt mycket, då du antagligen byter bil väldigt snabbt för att hinna med det. Alltså i stort sett vilken bil du haft hade känts som ny och bra fortfarande. Förstår dock inte varför du skulle köpa/leasa en Tesla utan autopilot?! Då det är det enda som sticker ut på ett bra sätt jämfört med övriga elbilar.
Du menar att det är någon form av marknadsföring att sälja bilar till listpris, alltid, till folk som väldigt ofta blir nöjda? Smart drag!
Nej, AP är verkligen inte det enda. AP är ju rätt vingklippt här, verkligen inte värd pengarna. Interface, smidighet i vardagen, körglädje, app osv är lätt värt pengarna och riktigt jäkla bra. Man längtar inte tillbaka till det gamla sättet att göra saker.