Citat:
Ursprungligen postat av
Teu
Vem tror du det var som rensade upp och såg till att vi fick en avpolitiserad läktare i AIK? Muppjävel? Bara för att vi inte tillåter regnbågsflaggor och kommunistsymboler som ni viftar med tro inte för en sekund att vi är nazister i AIK din pajas. Kan lova dig att det finns bra många fler nationella på DIF's, IFK's eller Helsingborg's läktarsektioner än vad du hittar på våra. Idiot.
Gråtit i kudden sen söndags?
Noll insyn i vad som hänt i Malmö som vanligt från dig. Tänk hur skämmigt det måste vara att uttala sig som expert om min klubb vare sig det gäller våldtäkter, kommundoping eller politik utan att ha ett enda rätt.
Ni kanske har städat ut nassepacket och det ska ni ha eloge för, men förvänta dig inte en klapp på axeln och en piggelin som tröstpris när allt annat drägg får härja fritt i derbyn.
Jag har aldrig påstått att ni är nazister anno 2023 utan påpekar endast er historik så sluta ligg i fosterställning och torka tårarna.