Citat:
Ursprungligen postat av
800kg
Jävla tomte, första gången du kollar på tennis eller?

Fattade nog vem som helst annars att Alcaraz skulle köra över tysken som en slutkörd östeuropeisk hora. Bättre du håller käft i framtiden.

Ungefär så. Fasen,
Carlito fyller 20 år på fredag och jag sitter redan och hoppas att han ska förlora, oavsett vem han möter, bara för att det är trist när nån är så överlägsen. Och detta är rimligtvis bara början.
Citat:
Blir så jävla förbannad när folk inte kan skilja på de två.

Var en snubbe på jobbet idag som ba "Zhang och Shang, är inte de samma spelare?" Höll nästan på att klappa till honom. #vardagsrasism Jävligt kul dock för kinamannen, han verkar vara en festlig prick.
Zhang verkar vara stark mentalt, om inte annat. Två tiebreakvinster mot
Norrie i går och samma sak mot
Fritz i dag (6-1 i turneringen totalt). Många hade ju solkat ner brallorna i såna lägen, 99-rankad som han är. Enligt Maria S var han rejält på gång för fem år sen då han drabbades av en svår fotskada med operation m.m. Det kan ju förklara varför just han slår igenom som (snart) 27-åring. Rejält klipp i forehanden också, högre snittfart än Fritz är inte kattskit. Inte är han längdhandikappad heller, 193 välväxta centimetrar.