Citat:
Ursprungligen postat av
dubbelsnopp
Ganska precis noll fönster att spana från kvällstid. Det är en kontorsbyggnad och tomma garage/industrilokaler, inte en hederlig käft som rör sig där annat än de som besöker solariet.
Såg nu vars det var exakt, jag föreställde mig att det var mer mot glasfirman och inte där i hålet vid Shanghai. Men visst, sämre spaningsläge än där det är öppen stor parkering på andra sidan huset. Men gott om fönster/hål/skrot att hålla span/hemlig kameraövervakning från om det är så mycket spring just där. Ganska lätt att övervaka in och utgångar dit sas eftersom folk är lata och alla kommer och går samma väg. Har aldrig riktigt förstått den grejen med att vara så stationär? Jag tror de här flashande killarna skiter i om de åker dit helt enkelt, det är närmast status och det blir bara mer spännande.
På den tiden jag köpte röka i denna stad var det bara blattarna som gång efter annan envisades med att kränga genom bilfönstret eller vilja åka med fyra nerrökta ortenfolk i ens bil till det ena eller andra stället för att hämta skiten. Svenskarna man handlade från kunde hålla någon slags diskretion, de förstod liksom värdet av det för både dem själva och kunden. De ena ringde man o frågade efter nån löjlig slang för röka som polisen skulle syna efter tredje samtalet avlyssning och svenskarna surrade man med på typ steam och skötte det diskret även där sen möttes man på ett bra ställe, typ en hiss i ett random stort hyreshus bytte man pengar o prylar. Lagom tid för att punga skiten o vandra vidare efter en stund.