Citat:
Ursprungligen postat av
fido1986
Har alla låtsaspoliser så här mycket fritid? Som skattebetalare är jag missnöjd, kan inte du diska eller något?
Du verkar kritisera alla andra organisationer och avvisa all forskning... Men efter vilken forskning och vilka principer arbetar Dumpen efter?
Tycker du att Sara och Patrik är två högt utbildade experter som satt igång sitt arbete efter noggrant övervägande och inhämtande av relevant vetenskap på området?
Du tror inte att det är två vanliga pundare som hittat på ett kreativt sätt att tjäna lite extra kosing? Många bedragare använder behjärtansvärda ändamål som förevändning för sina ljusskygga verksamhet.
Vilken forskning har jag avvisat?
Jag har inte sett er länka till någon forskning än.
Jag tror att Sara och Patrik är två människor som tröttnat på hur vuxna utnyttjar och förstör barn.
Dom har som syfte att hänga ut pedofiler så att dom inte kan begå nya brott och att skydda barnen både genom att avslöja pedofilerna och att lobba för en lagändring som gör att dessa äckel kan dömas redan på planeringsstadiet.
Dom är tydliga med sitt syfte.
Vad är ditt syfte med att motverka dom?
Att du är rädd för att åka dit?
Att din möjlighet att nå barn via chattar nu har blivit riskfyllt för dig?