Citat:
Ursprungligen postat av
Prempion
Att kroppen brändes (dessutom två gånger) var nog för sjukt för att någon skulle tänka på.
Maja är adopterad, vilket innebär att hon blivit övergiven av sina biologiska föräldrar. Med tanke på hennes avvikande utseende, ADHD och låga intelligens är det inte osannolikt att mamman missbrukat under graviditeten. Hon har inte haft några biologiska släktingar som ställt upp när föräldrarna fallerat, utan istället har hon skickats iväg till Sverige.
Detta har troligen skapat en stark rädsla för att bli övergiven igen och hon gör som Johanna säger.
Om båda föräldrarna övergav henne,
måste det vara något allvarligt fel på de biologiska föräldrarna, sannolikt genetiskt och därmed nedärvt till negerungen.
Låg IQ är ganska typiskt för negrer, som har mycket låg IQ i genomsnitt, vilket är relaterat både till dålig impulskontroll och svårigheter att förstå konsekvenser av handlingar.
Påminner om
negern Abushi Shamse som våldtog och försökte mörda 9-åriga flickan i Skellefteå nyligen. Hon kommer aldrig att bli återställd.
Den psykologiska effekten av att vara övergiven och växa upp bland rasfrämlingar gör självklart situationen ännu värre, även om adoptivföräldrarna är snälla och omtänksamma.