Citat:
Ursprungligen postat av
kallamigkungeen
Har en teori om Patriks mående. Om man kollar närmare på tidigare bilder och hans klädsel plus videon när han trummar som finns på youtube, så får jag lite gay vibbar. Hur han fixar till håret liksom. Feminint sätt att röra sig, han hade blommiga skor, örhänge på vissa bilder, Sånt där känner man oftast av. De BEHÖVER inte vara så men de kan ju vara nånting som tynger ner honom till den grad att han inte orkar bära på hans inre mer, PLUS pressen på skolan. För jag har svårt att se hur skolan är de ENDA han mådde dåligt för
Det är sorgligt om han mådde dåligt utav typ påhopp eller liknande omkring hur han såg ut för jag tycker han är/var söt och klädde sig snyggt och blommiga skor är det ju ett mod att ha ,som den musikaliske kille han är/ var,tycker jag. Varför inte få vara glad i det man tycker om ?
Roger Pontare har ju fjädrar och samekläder så wtf !
Är man konstnärlig inom musik eller måleri så brukar man även ha sin egen stil ;oftast för att i sitt inre har man så mycket man vill uttrycka .
Tacka vet jag dem människorna, än de som går omkring som robotar och har samma kepa,hoodie på sig som alla andra.
Precis lika mycket som människor som Jason Momoa som ser tuff och farlig ut (är en nallebjörn mot sina vänner har jag läst ..) så är killar som Patrik väldigt fina att titta på ; fina, rara ,söta och vänliga !
Alla behövs på jordytan eftersom smaken är som baken och om han inte fick respons för sitt utseende så är jag mycket sorgsen .
Tänk vad tråkigt om alla hade likadana trista skor ,eller ingen hade något smycke i örat ,eller om alla inte vågade vara sig själva .
Låt alla få vara sig själva och slippa få skit för det .
Ingen skall behöva deppa ihop för att den inte passar in....
För VEM är den som har rätt att döma?? Vad är rätt och vad är fel ?Finns ingen lag för hur man skall se ut ,tur är väl det ! Alla människor är fina på sitt sätt !
Det är bara DE som dömer ut människor, som är åt Helvete fel !!
Visst!?
Allt är okej;
Livet skulle vara så trist om ingen fick gå klädd i sin egen stil .Lika mycket som motorcykelgängen vill ha väst och skägg så vill andra killar ha blommiga skor och ring i örat ! Härligt!Det förgyller tillvaron med lite olikheter ,så slipper man bli helt uttråkad när man vandrar fram.
Jag tycker han är/var helt okej!
Man önskar att han inte kände sig ledsen över sin person.