Citat:
Ursprungligen postat av
g0drajfL
Vet inte om jag någonsin skådat mer bullshit än så. Om sonen vet jag ingenting men det du beskriver om bostadsområdena är total jävla lögn. Jag är uppväxt på Hertsön och har bott där i över 20 år och att påstå att 80-90% av de boende på Hertsön, Örnäset och Svartöstan är muslimer är pinsamt att säga. Du har uppenbarligen noll koll eller så bor du inte ens i stan och hittar bara på för att du har tråkigt.
Jag håller med. 90% är för mycket, men runt 75% är nog sant. Det bor ju nästan bara utslagna i dessa områden och dessa är lätta att konvertera.
Dock finns det några trevliga villor på örnässidan där det faktiskt bor riktiga människor.
Men som helhet borde givetvis Hertsön rivas och Örnäset genomgå ett kraftigt investeringsprogram så att standarden blir högre så att inte vem som helst kan bo där.