Citat:
Ursprungligen postat av
SilentVictory
Hur kommer det sig att det aldrig visats några bevis för denna statsfinansierade terror, folkmord och mobbning som försiggått i alla år i Ukraina mot ryssar?
Aldrig har det presenterats någonting som styrker ert påhitt. Att några ryssar påstår någonting betyder ingenting, ingen tror på en ryss längre. Videobevis är vad som behövs, men av någon märklig anledning har det aldrig presenterats något.. Hur kommer det sig?
Förmodligen för att det inte finns något, både OSCE har letat och Ryssland har framfört att de har "bevis", men som de inte presenterar för FN.
några väldigt billiga och dåliga "falseflags" har de ju skickat sina rysstroll att "rapportera" kring, men jag tror att alla ryska soldater och det stora antalet "vittnen" (tex Putin, Girkin, Prigozhin mfl) om rysk militär, rysk militärt stöd, ryska FSB agenter, Ryska Wagner osv som mördat, våldtagit och lemlästat ukrainare i donbass sedan 2014 mer gör det till ett spel för de efterblivna och alkohlskaded vatniksen att roa sig med.