Citat:
Ursprungligen postat av
kastenhof
Har skrapat 22 trisslotter irad under ett halvårs tid och alla varit nitlotter. Jag har räknat ut att oddsen för detta är mellan
0.007-0.005% chans att det inträffar
Om ni minns glitchen där ATG hävdade, eller många andra casinobolag, att det är fel i systemet, ofta vid stora vinster.
Jag menar nu att jag hamnat i en 'reversed glitch'. Där det blivit fel i systemet som gör att jag aldrig kan vinna.
Jag har dock aldrig läst om en spelare som hamnat i denna omvända glitch. Kanske för att företagen inte är angelägna om att tala om för spelaren att du kan aldrig vinna pga fel på systemet. Men samtidigt är de snabba på att konfiskera pengarna vid storvinst.
https://www.bildtagg.se/bild/b4tw3142ztwhl967mx9tj7u9
https://www.bildtagg.se/bild/b5hoapltzpbd3ehy8s1rc77
Tror ni jag har hamnar i en glitch?
Kan jag kräva pengarna tillbaka på samma sätt som bolagen gör vid storvinst?
Att köpa lotter är en extraskatt för dumma människor.
Det är cirka 50% återbäring på skraplotter.
Det sämsta man kan köpa med andra ord.
45% extra skatt till staten på varje lott.
Citat:
Ursprungligen postat av
KamratBlue
Ska man köpa många lotter så ska de vara i nummerföljd om man ska öka vinstchansen. Sen kan ju vinsterna vara både höga och låga, det kan man inte styra oddsen för.
Gör dig inte löjlig.
vinstchansen är lika skitdålig oavsett vilka nummer du köper.
cirka 50% återbäring och i realiteten mycket lägre än så för de flesta lotter är 30 eller 60kr vinster som de flesta byter till nya lotter och halverar pengarna för varje ny lott.