Citat:
Ursprungligen postat av
Periculum
Hej. Är helt paff.
En kille jag träffat seriöst i flera månader dumpade mig just. Anledningen är att han skulle kolla Tinder och såg att mitt avstånd hade ändrats under dagen (han har lite svårt att lita på folk så antagligen loggade han in för att kolla)
Jag har inte varit inloggad på flera månader och har inte ens appen på min telefon. Jag förstår verkligen ingenting
Är det någon som vet vad som kan ha hänt? Varför ändrades mitt avstånd och hur kan jag förklara det för honom? Jag har skrivit till honom, han har läst men vill inte svara mig

Oj, svårt läge. Du får väl försöka förklara öppet och ärligt, sen är det hans boll. Förstår att det tar emot men om han ska komma över det så måste det komma inifrån honom själv. Du kan inte göra annat än att säga din version och avvakta. Tyvärr.
Den ljusa sidan, även om den är svår att se nu, är att om han inte köper en ärlig förklaring så var det ingenting att bygga vidare på ändå. Tilliten måste med, även om det är svårt ibland.