Citat:
Ursprungligen postat av
Greenspam
Vad tycker ni om Lena Anderssons kommentar?
Har Magdalena Andersson bytt personlighet?
Har makten stigit henne åt huvudet?
Tror du på det själv? Jag avskyr (S) lika mycket som (M), men Ebbas reaktion här är ju så överdriven. Inget konstigt, hon framstår alltid som falsk. Lyssnar man på klippet, hör man att MA fnissar till åt nåt någon annan säger, ljudet vrids upp. Ingen sensation ens för Svensk Damtidning.
Då är Lena Anderssons kommentar om PM Nilssons lagbrott i början av klippet, betydligt mer anmärkningsvärd.
Det är inte mediadrevet som avsätter honom. Det är att han inte respekterar Svea rikes lag. Noterar, att även Ulf Kristersson inte har något som helst problem med PM Nilssons lagbrott - då han i SVTs morgonsoffa idag, tillstår att han redan kände till det före anställning, f.ö. (!)
Anmärkningsvärt.
Håkan Juholt var en menlös liten pyssling jämfört med Magdalena Andersson. Inte heller han på rätt sida av lagen. Hellre har jag en benhård, kompetent ledare för Sverige med ryggrad, alla dagar i veckan.