Citat:
Ursprungligen postat av
Myror-Elefanter
Ni fattar att det är muslimer som är de skyldiga va?
I en Facebookgrupp konstaterades att de vassa metallbitarna kom från konservburkar tillverkade i mellanöstern, slump? I think not. Bilder på "bullarna" såg även ut som pizzadeg, och vilka är det som äger pizzerior?
Det bor nu så många muslimer i Malmö att man så smått börjar skrämma bort allt fler svenskar och då börjar man såklart med de som har djurarten som de maniskt anser vara orena till sällskap.
De (och det är förmodligen inte bara en gärningsman) som ligger bakom det här kommer aldrig att åka fast. Hur skulle det gå till. Att sprida ut mat preparerat med vassa föremål, klorin eller annat är ett helt riskfritt brott eftersom det kan utföras utan minsta risk att bli sedd.
Det är bara att flytta från stan om man är hundägare. Och varför bo kvar i Malmö överhuvudtaget, det finns många fler anledningar att lämna.
Men motivet? Varför göra sig omaket att baka bullar med konservbitar och sen sprida ut nattetid??
Även om många muslimer kanske inte är hundälskare,så måste det ju vara någon/några som gjort till en mission att skada/döda hundar?
Jag tror inte muslimer.Då borde det spritt sig över landet, att döda hundar.
Tror fortfarande på ensam galenpanna,oavsett etnicitet.