Citat:
Ursprungligen postat av
qaaq
Det finns ju inget att döma för, så det är ju inte så konstigt. Och du ska vara glad av du lever i ett rättssamhälle och inte nåt jävla sharialand som du och dina gelikar verkar föredra.
Gäddornas intentioner har du ingen aning om. Det är inte utrett av domstolen och kommer så aldrig bli. Din omogna gissningar är inte mycket värt.
Ja, vad menar du att du bevisade? Du mer eller mindre skriver det jag precis skrivit.
Ingen bryr sig om det är lagenligt eller ej. Dumpen drar ut ljusskygga äckel från skuggan till rampljuset.
Hade detta varit social accepterat eller falla under normalt beteende så hade det inte varit någon uppståndelse.
Straffet för med sig kraftigt socialt stigma och helt avkapade kontakter, du mer eller mindre sparkas ut i exil för att klara dig själv. Ingen vill befatta sig med dig någonsin. Det är exemplariskt straff till att börja med. Det bästa vore så klart att det fanns en lag som i ett så tidigt skede som samtliga chattar visar, vore straffbart. Utöver straff så borde man ha som i USA, där det finns en karta över samtliga peddos / sexualförbrytare, och att det alltid dyker upp när du ska söka jobb.
Jag är
FÖR Dumpen.se. Det är tragiskt att en sådan sida ska finnas för att politiker inte kan pusha fram konkreta lagar.