Citat:
Ursprungligen postat av
Halshuggning
Precis det amerikanarna gjorde för 100 år sedan när svensken massinvandrade till Amerika. 1,5 milj raketforskare som var fattiga och hungriga.
Theodor är en jävla tönt! Hoppas han blir rejält slagen i fängelset. Vilken jävla tönt! En bebis som skyller sina patetiska problem på samhället. Som en liten bebis som behöver någon att hålla handen. Skulle säkert må bra av att suga mammas boppe igen. Fyfan.
Livet är inte skyldig någon någonting!!! Alla människor ANSVARAR över sitt eget liv!!!
Nej han är psykiskt sjuk och har mått väldigt dåligt. Psykiska sjukdomar är som andra sjukdomar, det är ingen skillnad. Men eftersom vi har tagit hit hundratusentals människor som kostar skjortan så finns inte resurser för de psykiskt sjuka. Så då är det enklare för samhället att de begår självmord eller att man ger de helt värdelösa mediciner som gör de till vandrande överviktiga grönsaker.
Tänk hur mycket massinvandringen från flyktingländer kostar. Inte bara bidrag, sjukvård, bostäder. Utan allt annat. Tänker på alla ordningsvakter som måste patrullera i stan nuförtiden. Bara i Göteborg är de mist 30-50 stycken som dagligen vandrar runt i centrum för att det blivit så otryggt. Tänker på all brottslighet och vad den kostar: fängelseplatser, rättegångskostnader, sjukvårdskostnader, ekonomiska ersättningar till brottsoffer. Alla polisresurser som varje skjutning kräver.
Tänk om alla de här pengarna kunde lagts på att hjälpa de som är sjuka i Sverige istället? Det hade varit fantastiskt.