Citat:
Ursprungligen postat av
Zahle
Ja men nu var det folket i kherson, zaporozhye och donbass som röstade inte några tjetener i grozny eller folk i bashkorstan.
Så nej detta är inte relevant utan trams.
Men visst håller folket i sankt petersburg en omröstning där majoriteten av invånanare är för att bli en del av sverige och en majoritet av folket i königsberg för att gå med i tjeckien ser jag inget problem med detta.
Håller med. För att det ska vara giltigt, måste vi först ockupera St. Petersburg och sedan övervaka att de röstar rätt med Svenska soldater. Det är först efter det som det enligt Ryssar kan kallas en legitim folkomröstning.
Skulle det då bli 98% för att tillhöra Sverige skulle ryssarna direkt, men lite förvånade, erkänna att innevånarna i St. Petersburg vill tillhöra Sverige och låta oss annektera staden.