Citat:
Ursprungligen postat av
madnesstookthem
Eh, vad är din definition på "folk"? Ingen normalt funtad vuxen människa i modern tid gillar att göra Hitlerhälsningen vare sig i normalt tillstånd eller på fyllan.
Kanske "kontroversiellt" bland smygnazister och rasister eftersom dom vet att det inte kommer tas emot väl. Men på fyllan släpper som bekant spärrarna.
Ingen gillar att göra det. Jag menar givetvis inte att det sker ofta på fyllan. Men det sker. Om du aldrig någonsin har sett människor göra och säga korkade saker på fyllan, då har du inte träffat särskilt många personer som verkligen har varit berusade.
Så bland icke-smygnazister och icke-rasister är det inte kontroversiellt att göra hitler-hälsningen enligt dig? Jag vet inte om jag någonsin har gjort det i vuxen ålder, men jag vet att jag vid något tillfälle gjorde det som barn, bara för att provocera.