Citat:
Ursprungligen postat av
BAB7
Ryssarna befriade Europa från nazismen under andra världskriget och kämpar mot nazism än idag.
Konflikten som för närvarande pågår i ukraina är en rysk angelägenhet som inte väst borde lägga sig i.
Istället borde väst respektera Ryssland, det finns ingen grund för russofobi.
Ryssland är en stormakt och det bästa Europa kan göra är att föra en respektfull, jämlik dialog med Ryssland, då kan vi främja framtida handel och relationer.
Vill Ryzzland ha en fruktbar dialog så invaderar man icke Ukraina.
Du måste kunna fatta att Ryzzland ALDRIG kommer att tillåtas vinna kriget i Ukraina.
Trodde du att det fortfarande är 1968?
Om du inte vill komma in i matchen så är det din sak..men du är ju en större politisk dinosaurie än Leonid fucking Breznjev..vilket säger det mesta.
Ryzzland var inte de enda som befriade Europa från Nazismen.Tvärt om så var de det land som var i pakt med just HitlerTyskland tills Adolf sket i uppgörelsen.NaziTyskland och StalinRyzzland slaktade Polen ihop.
Du saknar både omdöme samt historisk kunskap..jag vet i f-n varför jag överhuvutaget diskuterar historisk fakta med ett spån som dig..det måste jag tillstå.