2022-07-25, 18:33
  #301
Medlem
Glömde skriva här efter helgens erfarenhet. Verkan på 4f är bra, enbart testat en liten mängd på ca. 50mg oralt och det verkar kännas lite annorlunda från det andra 4f mar de hade förrut men ändå bra, mysig stimulans, känns både serotonergt och dopaminergt.
Förmodligen blir effekten lite mer annorlunda när man ökar till 80-100mg, och förmodligen enbart därför jag kände att det var annorlunda ifrån det förra mar, att det kommer kännas likadant när man ökat det. Skriver om jag får mer erfarenhet utav det men får nog vänta till helgen då jag använder inget sådant på vardagar.
Citera
2022-07-25, 23:07
  #302
Medlem
Bestämde mig för att testa 4B för första gången eftersom jag endast beställt 4F tidigare. Tyvärr glömde jag logga in vid beställning så kan inte se om ordern blivit hanterad men som tidigast kommer det på onsdag. Senaste recensioner tyder på en mycket bättre substans än jag tidigare fått uppfattning om. Spännande!
__________________
Senast redigerad av Skogsvandring 2022-07-25 kl. 23:29.
Citera
2022-07-25, 23:37
  #303
Medlem
DrComforts avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Skogsvandring
Bestämde mig för att testa 4B för första gången eftersom jag endast beställt 4F tidigare. Tyvärr glömde jag logga in så kan inte se om ordern blivit hanterad men som tidigast kommer det på onsdag. Senaste recensioner tyder på en mycket bättre substans än jag tidigare fått uppfattning om. Spännande!

Om det nu var 4B jag fick så saknar jag den rejält! Jag har ett fantasilöst men ack så passande smeknamn på den: mystjack!

En grej som slog mig var att den hade terapeutisk potential. Fick liksom en icke dömande tillgång till mig själv på något djupt men samtidigt uppsluppet sätt.

Satt och förde ett förtroligt djupt förlåtande samtal med mig själv i tolv timmar. Kan tänka mig att man blir väldigt härlig på den i sociala sammanhang men inte på ett jovialiskt sätt som på MDMA och inte kaxig som på tjack, bara perfekt skön. Ingen AT alls heller, mjuk att landa på. Efter tolv timmar påfjuttad somnade jag med sköna rysningar i kroppen.

Nu blir man väldans sugen på den ”riktiga”, 4-MAR.

Ser fram emot din vidare forskning och recension på mystjacket.
Citera
2022-08-02, 15:02
  #304
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Skogsvandring
Fick hem en omärkt påse idag. Har kommit fram till att det förmodligen inte är 4B-MAR utan 3-FPM kristaller jag beställde utrikes för en månad sedan. Hoppas på att det är 3-FPM.

Det var 4B jag fått kan jag konstatera efter ett test. Är positivt inställd då jag fick god effekt, åtminstone av första linorna på ca 40-50 mg.
Citera
2022-08-03, 14:10
  #305
Medlem
4B är lik 4F kan jag nu konstatera. Båda två ger skön fokus och stimulans som i slutändan leder till ett stegrande rus som för mig oavsett dos ger mycket biverkningar efter några timmar. 4B känns en aning mer luddigt i sin stimulans, min känsla är att den går mer på serotonin än dopamin. 4F är tvärtom. Det är min syn på dess olikheter.
__________________
Senast redigerad av Skogsvandring 2022-08-03 kl. 14:25.
Citera
2022-08-03, 20:21
  #306
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Skogsvandring
4B är lik 4F kan jag nu konstatera. Båda två ger skön fokus och stimulans som i slutändan leder till ett stegrande rus som för mig oavsett dos ger mycket biverkningar efter några timmar. 4B känns en aning mer luddigt i sin stimulans, min känsla är att den går mer på serotonin än dopamin. 4F är tvärtom. Det är min syn på dess olikheter.

Tycker det är inte så farligt om man inte refillar, inte kör på hög dos samt har äter något lugnande vid sidan om, t.ex. bira eller så.
Citera
2022-08-12, 14:04
  #307
Medlem
DrComforts avatar
Vilka dumma jävla as de är! Saknar verkligen 4B eller 4F, lite svårt att veta vad man egentligen fick av de där klåparna. Det fina var att man var nöjd efter 12 timmar på skiten. Ruset hade något varmt och kärleksfullt över sig utan att det gick MDMA on your ass. Terapeutiskt tjack med andra ord. Klåparna satt på en guldgruva.
__________________
Senast redigerad av DrComfort 2022-08-12 kl. 14:09.
Citera
2022-08-12, 15:59
  #308
Moderator
Morfar-52s avatar
OT raderat, inlägg som inte handlar om substansen riskerar varning från nu./mod
Citera
2022-08-20, 16:07
  #309
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av DrComfort
Just dragit 20 mg 4B-mar i vardera näsborre. Får se hur det fortlöper. Så här en trettio minuter in känner jag mig rejält stimulerad, men på ett ganska stirrigt sätt och ingen särskild eufori eller större välmående att tala om. Lär väl städa skiten ur lägenheten resten av kvällen/natten.

Nåväl, när jag nu läst de senaste kommentarerna i tråden med folk som inte får och än värre någon som fått någon jävla äcklig cannaboniod (det sista man vill ha om man beställer centralstimulerande) så är väl knappast några som kommer beställa mer ifrån ja ni vet vilken butik.

Jag tycker den effekten är härlig. Tillräckligt mycket dopamin/serotonin känns det som får att balansera upp det noradrenalina påslaget.
Citera
2022-08-22, 12:24
  #310
Medlem
Klickat hem 4f från shop jag haft problem med tidigare här inrikes, återkommer till helgen då det bör komma fram i veckan om dom börjat sköta sig igen 💪
Citera
2022-08-22, 15:31
  #311
Medlem
Jag har väntat sedan den 25e förra månaden så snart en månad har ärligt börjat gett upp hoppet på att nånsin få något trots löften om att et skickats

Simma lugnt mvh SS
Citera
2022-08-22, 19:19
  #312
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av SenapsSeed
Jag har väntat sedan den 25e förra månaden så snart en månad har ärligt börjat gett upp hoppet på att nånsin få något trots löften om att et skickats

Simma lugnt mvh SS
Ah det var ju surt att höra, hade velat prova denna innan nya phpn 😄 men men, vi ska inte gå för långt OT!

När jag försökt jämföra molekylerna så känns mitt sunda förnuft som att 4f är mindre senotonerg än 4b, eller?
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in