Citat:
Ursprungligen postat av
HeavensDevils
Lite sorgligt att de som av politiska eller personliga skäl skydddar en av predatorerna i denna historia. Det finns trots allt inget fint eller gott med att lura av en gammal senil man sitt hus. Det kommer ni aldrig få Sveriges befolkning att tycka, hur mycket ni än vill.
Jag skulle tro att ni är lika många som förintelseförnekarna en gång var.
Ledsen att göra dig besviken.
Media skriver ingenting om detta längre.
Ingen har några åsikter i bekantskapskretsen.
Esbjörns vänner har skinnat honom.
Ebba har fått sitt hus.
Det är en liten skara som förnekar det faktum att Esbjörn med anhang skulle blåsa Ebba på handpeng och hus men att dom skulle möta en kvinna som stod upp för rättvisan och inte lägga benen på ryggen likt Binninge så fort det började osa.
Så att dom förnekarna som fortfarande inte har förstått vad som hände tror nog att jorden är platt med!
Esbjörn sålde sitt hus, skrev på förlikningen och drog tillbaka överklagan som Sjörövaren hade gjort bakom hans rygg.
Han har dessutom tagit kontroll över sitt liv igen, lite sent men han kanske kommer ur detta med några pengar över får vi hoppas.