Citat:
Ursprungligen postat av
Granit66
Ja jag kan hålla med om att själva publiceringen på Dumpen.se faktiskt är förtal. Men som du säger är chansen att någon av dom ska dra Dumpen inför rätt mycket liten.
Exakt. Och det är det Dumpen lever på. Men de leker med desperata människors liv. Att någon av dem flippar ur kommer att hända förr eller senare.
Citat:
Ursprungligen postat av
BeachBob
Vad två vuxna gör i sängen har jag ingen åsikt om. Men här talar vi om vuxna män som vill våldta treåringar och barn och göra dom mest vidriga saker du kan tänka dig. Om du tycker det är ok och vanligt. Då säger det rätt mycket om dig.
Vänta, va?? Våldta treåringar? Sedan när sitter treåringar och tar emot dicpics på nätet och chattar?
Det är detta felslut som blir så vansinnigt, att folk har pedofil störning är en sak, att de faktiskt kidnappar och våldtar är något HELT annat. Du kan inte dra den slutsatsen! Det är sjuka människor, ja, men bara för att de möter upp någon irl så innebär det inte att syftet var att slita in dem i en van och våldta.