Citat:
Ursprungligen postat av
Leaston
Så länge du bara påstår sådant och inte leder det i bevis så är det bara tomma ord från dig. Bemöda dig inte.
Å ena sidan har vi alla institut, fondbolag och miljardföretag (BlackRock senast...) som analyserar Bitcoin och beslutar sig att satsa, och på andra sidan har vi dig kebabmedpommes, på flashback..., som menar på att alla dessa analyser som gjorts är felaktiga med och ovan 2 meningar som motargument.
Du behöver göra så mycket mer än så om du vill att någon skall bry sig om dina åsikter som du verkar hitta på as you go.
Lycka till...
Skulle inte säga att Blackrock satsar på Bit-con, det är ett bolag med 10 000 miljarder dollar och dom har inte köpt en enda token, om du inte vill räkna in deras aktier i Microtrategy (dom äger i princip alla bolag i den storleken genom sina fonder, har inget med bit-con att göra). Allt dom gör är att dom låter idioter köpa bit-cons via deras plattform.
Ungefär som om massa idioter tror dom hittat guld och jag säljer spadar och hinkar till idioterna, detta betyder inte att jag tror att dom hittat guld.
Jamie Damon, Buffett, Munger och Gates har sagt att bit-con är totalt värdelöst och handlar bara om att låta pengar byta händer mellan idioter, siste idioten får sedan sitta med svarte petter.