Citat:
Ursprungligen postat av
Raggarspinn
Får man fråga varför din iPad inte är "kopplad mot nätet/wifi"? En iPad måste aktiveras via wifi, mobilnät eller iTunes så för mig låter det osant att ni använder en iPad utan någon typ av uppkoppling.
Varför kan du som "van windows användare" inte installera iTunes på din laptop och använda kabel för filöverföring till iPad?
Ingen osanning alls! Strängt sekretess klassat material som bara ska läsa från dessa pdf filer (word konverterade). Används alltså endast som en läsplatta. Samma sak angående att jag inte kan installera iTunes på min laptop, just det "installera". IT avdelningen skulle nog få nervsammanbrott vid en sån installations begäran. Försökte att på Chrome på min dator när jag började för typ 2 år sedan och det blev ju tvärstopp! Medans man då körde med Explorer som standard, Edge gick också bra. Edge är standard idag.