Citat:
Ursprungligen postat av
MMM100
Men är du legit efterbliven? De som styr Bredäng är Green och hans grabbar alltså jojo och de, ja de är frf vän me Bandidos men de är ej Bandidos trakt längre som de va förut. Du verkar tro Bandidos bara var de i Bredäng, de är en stor grupp som just nu blir pippade och utkörda över hela landet. Brd Bandidos var de ända stabila i Bandidos o nu är alla tunga från Bredäng Bandidos lysta eller inne. Därmed kan de som är ute varken styra Brd eller hjälpa 23st i krig.
Vi säger egentligen samma sak, så ingen idé att tjafsa, jag vet såklart att Bandidos inte bara är folk i Bredäng, skulle dock inte direkt säga att alla tunga i Bandidos var från Bredäng, det finns definitivt andra Bandidos medlemmar som också är tunga i resten av Sverige om du menar så.
Möjligtvis hade Bredäng inte kunnat ”hjälpa” 23st i krig,men de borde ju finnas fler folk ute förutom jojo omar och momo i Bredäng .