Citat:
Ursprungligen postat av
SpiderRico
Ja det är fan till att börja gräva i EM-Huset.
Men hur säkra är vi på Pilot? Är det KM eller MK. Hade det varit MK så är det ju mer troligt varför han inte säger något om vad han vet så han var nära med EM-Huset
Exakt, det var dit jag ville komma. Om MK är MMPG så blir det betydligt mer förståligt VARFÖR han hävdar minneslucka. MK är en i gänget bestående av BW, RE, MO, DO, ev. SP m.fl? som i juni -92 festar och hänger i EM huset.
MK kan inte gola ner sina polare - han MÅSTE alltså hävda minneslucka.
Tydligen finns det rykten som säger att MK är sliten, att han mår dåligt, ev även psykiskt, även detta passar bra in på MMPG.
I Radiodokumentären från 2017, i avsnittet om "Mannen med pilotglasögon berättar PW och kollegan om mötet med MMPG på en rastplats utanför Mariestad. Det är enligt dom en mycket sliten och tärd man som kommer till intervjun.
En viktig sak till:
Det var efter att MMPG åkt in och ut på förhör och radiodokumentären hade sänts som BW klippte bort MK från en bild med trion BW, MK och MO tagen juni -92 i EM huset.
Kort därefter "försvann" bilden från MK's Facebook
(på order från BW?)
En annan märklig detalj:
När det hettade till som mest kring MMPG bytte BW plötsligt profilbild på sin Facebook till en "skruvad bild" på sig själv iförd just pilotglasögon. Det har tidigare spekulerats om profilbilden var ett hot från BW riktat mot MMPG? En påminnelse om att han inte skulle börja snacka utan fortsätta hålla käft?