Citat:
Ursprungligen postat av
DonnaJZ
Mannen till kvinnan kanske skulle tänkt på att inte försökt ha sex med barn så hade alla varit nöjda. Ja förutom möjligtvis han då.
Så du menar att sån info enbart kan komma från ett håll? Är ganska övertygad att om man har en hjärna (vet att din är lite träig) så kan man nog lista ut det ändå om man vill.
Haha, ännu ett nyreggad Dumpen-pöbel.
Mannen har redan betalat ett högt pris, han förlorade sin familj, sitt hem, sitt jobb, sitt rykte, sitt umgänge och så vidare. Publiceringen i sig gör ingen skillnad för honom mer, han har redan förlorat allt.
Barnen har dock inte förlorat allt än, det vill säga tills det att publiceringen når klasskamrater och skolan för då börjar ännu en mardröm. Att få det klippet upptryckt i sitt ansikte på skolgården måste vara en helt fruktansvärd sak för ett barn.
Barnen och frun är också offer i detta och när hon vädjar om en avpublicering när hon har gjort allt i sin makt för att göra rätt för sig (uppbrott med mannen, inlämning av privat dator till polisen, kastat ut mannen ur hemmet och försökt skydda sin barn) så får hon ett hånskratt av Patrik tillbaka.
Du påminner lite om en gammaldags pöbel, en häxjakt på oskyldiga är vidrigt och vi bor i Sverige, inte i Saudiarabien där arvsskuld och associationsskuld fortfarande är en grej.