Citat:
Ursprungligen postat av
BlackFuriousRaven
Avvikande åsikter accepteras och bemöts inte
Finns inget område i hela världen där avvikande åsikter är lika accepterade som inom krypto. Det är det som drivit hela marknaden till de otroliga lösningar (både teknologiska och sociala) vi fått fram de senaste 5-6 åren.
Det du har är inte avvikande åsikter. Du har ingen åsikt, för du fattar inte vad du pratar om. Antingen sitter du och blåljuger om att du förstår något av detta, eller så är du så tappad att du helt enkelt inte ens begriper att du inte förstår något av detta.
Nej. Du vet
inte vad "bLoCkhaIn TeKnIKen" är, eller vad man kan göra med den. Du kan ingenting om IT generellt, och ännu mindre om detta specifikt. Och nej, det finns
inte massa häftiga tillämpningar av "BlOckCHain TeKniKen". Det är därför det efter 12 år och många miljarder i kapital i princip bara existerar 2 kedjor och sedan derivat av vad dessa kedjor åstadkommer. Den ena av dessa existerar endast för att öka intergrationsmöjligheter, då den första är så strikt.
Det är därför hela marknaden nu abstraheras, för att utnyttja vad dessa kedjor åstadkommer
UTAN att behöva begränsa sig till "BloCKhAin TekNikEn". Det du tror är någon jävla magisk "UnDerLIggaNde BlOcKChaIn TeKNik" som uppfunnits är i själva verket helt
otroligt inneffektiv datamodellering.
Om du inte fattar att du är dum i huvudet nu är vi klara här.