Citat:
Ursprungligen postat av
Kellywoman
Kollade lite av Robinson Australien och blev så frustrerad av att programledaren i tävlingar kommenterar allt som händer. ”Nu tar Rob sitt första steg”, ” ny hoppar Rob ner i gropen” ”nu gräver Rob”, alltså det förstör ju alla tävlingar som man verkligen vill se vad som händer själv. Pallade 2 avsnitt sen nejtack.
Sen som du säger enbart paktsnack
Otroligt hur olika man kan tycka. Jag tycker programledaren i Australian är suverän och hela programmet är enormt mycket bättre. Hatar att Mastiff klipper in deltagarnas kommentarer mitt i tävlingen sen klipps det med en massa närbilder hit och dit så det är svårt att följa hur tävlingen går. Skulle Mastiff producera en idrottstävling skulle jag bli galen.
I övrigt är det mest bilder på karvande av kokosnötter, alla ska berätta hur dom sovit under natten och något tillrättalagt när dom sitter ner vid lägret.